Już po raz dwunasty Powiatowe Zrzeszenia Ludowych Zespoły Sportowe w Brzozowie i MOSiR Brzozów organizowało „Memoriał ku pamięci Zbyszka Barańskiego”, jednego z najlepszych zawodników Brzozovii Brzozów, a potem jej trenera.

XII Memoriał Zbyszka Barańskiego

Turniej rozegrano 5 sierpnia br. (sobota) w Brzozowie. Z zaproszonych ośmiu drużyn na stadion MOSiR w Brzozowie przybyło pięć: Iwoniczanka Izdebki, Oldboys Humniska, Domix Brzozów, Oldboys Blizne oraz gospodarze Brzozovia Brzozów.

Spotkania rozgrywano 2 x 8 minut każdy z każdym ze względu na doskwierający ponad 35 stopniowy upał. W poszczególnych meczach padły następujące wyniki: Izdebki – Humniska 0:1, Domix – Blizne 2:1, Brzozovia – Izdebki 4:1, Humniska – Domix 0:2, Blizne – Brzozovia 1:4, Izdebki – Domix 0:3, Brzozovia – Humniska 2:0, Blizne – Izdebki 3:3, Domix – Brzozovia 0:1, Humniska – Blizne 1:0. Spotkania prowadził sędzia Michał Pilszak.

XII Memoriał Zbyszka Barańskiego

Tegoroczny memoriał wygrała drużyna Zbyszka, czyli Brzozovia, która zdobyła komplet punktów. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze z Domix-u, a trzecia lokata przypadła  oldboyom z Humnisk. Kolejne miejsca zajęli: Blizne i Izdebki.  Zwycięzców, w imieniu organizatorów, nagradzała i wyróżniała żona Zbyszka - Zofia Barańska wraz z wnuczkami oraz Leszek Gierlach – przewodniczący PZ LZS i Piotr Wrona – członek PZ LZS i Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Brzozowie. Impreza dofinansowana została ze środków Powiatu Brzozowskiego.

fot. Jan Wolak