piłka nożna - puchar starosty

Hala sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie gościła uczestników kolejnej edycji Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Brzozowskiego. W rozegranych 3 grudnia br. zawodach udział wzięło pięć drużyn. Były to: Policja Brzozów, Straż Pożarna Brzozów, Powiat Brzozów (drużyna złożona z pracowników Starostwa Powiatowego i Szpitala), Oldboys Blizne i debiutująca w turnieju ekipa Oldboys Haczów.

Zawody, jak przystało na kilkuletnią tradycję były niezwykle ciekawe i emocjonujące.

Już w meczu inaugurującym doszło do niespodzianki. Drużyna z Haczowa dość nieoczekiwanie, aczkolwiek jak najbardziej zasłużenie pokonała zespół Powiatu 4 – 2. O ile była to niespodzianką, to w meczu nr 2 mieliśmy prawdziwą sensację. Skazany na pożarcie zespół z Bliznego zagrał niezwykle ofiarnie i pokonał faworyzowaną ekipę Straży Pożarnej 2 – 1. Kolejne mecze to zwycięstwa drużyn Haczowa, Powiatu i Straży Pożarnej. W meczu nr 8 doszło do konfrontacji Straży Pożarnej a Powiatem. Starcia tych drużyn już od kilku lat dostarczały niezwykłych emocji i nie inaczej było i tym razem. Po zaciętym boju minimalnie lepsi okazali się strażacy, którzy prowadzili od samego początku i ostatecznie zwyciężyli 4 – 3. Tym sposobem, mimo przegranej w meczu otwarcia zachowywali oni ciągle szanse na wygranie turnieju.

O tym kto w nim zwycięży zdecydował ostatni mecz dnia. W nim to spotkał się niepokonany do tej pory Haczów ze Strażą. By wygrać zawody haczowianom wystarczał remis, z kolei Straż musiała mecz wygrać. Zapowiadało się więc bardzo ciekawe spotkanie. Strażacy od początku pojedynku narzucili swoje warunki gry i wygrywając dość łatwo 5 – 0 przypieczętowali końcowy triumf. Ambitnie grającym haczowianom zwyczajnie zabrakło sił w walce z młodszymi zawodnikami Straży. Mimo tego gościom z Haczowa należą się ogromne brawa za postawę w całym turnieju. Drugie miejsce przypadło ostatecznie właśnie tej drużynie, a trzecie – Powiatowi. Na czwartej pozycji uplasowała się ekipa z Bliznego, a na piątym – Policja.

Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały dyplomy i puchary ufundowane przez Starostę Brzozowskiego. Nagrody w imieniu nieobecnego Pana Starosty wręczyli: Piotr Wrona – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Brzozowie oraz Marek Szerszeń ze Starostwa Powiatowego w Brzozowie.

Po sportowych emocjach uczestniczy mogli po raz kolejny raczyć się pyszną grochówką przygotowaną przez brzozowskich strażaków.

fot. ry-sa.pl