„Strażakiem może być tylko człowiek z prawdziwego powołania,
który sensem swojego życia uczynił niesienie pomocy,
gdy życie innych ludzi jest zagrożone”

zdzislawszmyd

W imieniu władz samorządowych powiatu brzozowskiego i wszystkich mieszkańców powiatu składam gorące podziękowania dla strażaków PSP w Brzozowie i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, biorących udział w akcji ratowniczej podczas ostatniej powodzi. Kilkadziesiąt zastępów i kilkuset strażaków zamieniło znaną, głęboko zakorzenioną dewizę „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” w bohaterski czyn.

Serdecznie gratuluję postawy, która wielu ludziom, dotkniętym skutkami powodzi przywracała nadzieję i dała wiarę w człowieka, który potrafi wyciągnąć do bliźniego pomocną dłoń. Po raz kolejny swoją postawą udowodniliście, że w obliczu zagrożenia zawsze można na Was liczyć i w pełni zasługujecie na zaufanie, jakim obdarza Was społeczeństwo. Dziękując za Waszą ofiarność, życzę dalszej satysfakcji płynącej ze służby i działalności dla dobra społeczeństwa.

Starosta Brzozowski
Zdzisław Szmyd