DSC01114

Drużyna chłopców z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie triumfowała w Powiatowej Licealiadzie w koszykówce. Podczas rozegranych 16 marca zawodów pełniący rolę gospodarza licealiści dość pewnie pokonali rówieśników z ekonomika oraz budowlanki i tym samym zapewnili sobie awans do etapu rejonowego.

Turniej rozpoczęło spotkanie pomiędzy gospodarzami a drużyną ekonomika. Mecz od początku ułożył się po myśli miejscowych, którzy szybko uzyskali znaczną przewagę. Po dwóch kwartach było już 16 - 0 dla „ogólniaka” i praktycznie już po meczu. W trzeciej części rywale rzucili w końcu swoje pierwsze punkty i mozolnie zaczęli odrabiać straty, jednak to był tylko ich chwilowy zryw. W ostatniej odsłonie gospodarze znów podkręcili tempo rozgrywania akcji i na efekty nie trzeba było czekać. Tę kwartę wygrali 18 - 4, a całe spotkanie 39 - 15.

W meczu numer dwa gospodarze zmierzyli się z reprezentacją budowlanki.DSC00460 O ile pierwsze minuty spotkania były w miarę wyrównane, to wraz z upływem czasu licealiści zaczęli odjeżdżać rywalom. Dobrze dysponowani Alan Bartkowki, Mikołaj Chałubiński, wspierani przez Andrzeja Datę raz po raz skutecznie kończyli składne akcje. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem licealistów 40 - 18, co tym samym dało im triumf w całym turnieju.
Zawody zakończył decydujący o miejscu drugim pojedynek pomiędzy drużynami ZSE i ZSB. Było to najbardziej zacięte spotkanie turnieju, w którym lepszą okazała się pierwsza z ekip wygrywając 21 - 10.

Tuż po ostatnim gwizdku sędziującego turniej Jarosława Władyki nastąpiła ceremonia zakończenia, w której kapitanowie startujących ekip odebrali dyplomy. Najlepsza drużyna otrzymała też okazały puchar ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

DSC00833Zwycięski team prowadzony przez Artura Cyparskiego wystąpił w składzie: Alan Bartkowski, Michał Lubecki, Filip Mazur, Karol Siwak, Mikołaj Chałubiński, Marcel Szpak, Andrzej Data, Kacper Turoń i Jarosław Scarfo.

Już w niedalekiej przyszłości uczniowie z I LO będą reprezentować nasz powiat na szczeblu rejonu, gdzie zmierzą się z najlepszymi szkołami z powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego. Na tą chwilę wydaje się, że nie są bez szans i zwycięstwo w kolejnym etapie rozgrywek może również stać się faktem. Tego im życzymy.