Szachy 1W ostatnich dniach w Brzozowie odbyły się dwa turnieje szachowe dzieci na V i IV kategorię szachową. Pierwszy z nich, pod patronatem Starosty Brzozowskiego Zdzisława Szmyda odbył się 22 maja i rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Wśród 12 uczestników imprezy najlepszym okazał się Franciszek Drożdżal, który zdobył 6,5 pkt. i wyprzedził Milenę Owsianą (6 pkt.) i Karolinę Dziadosz (5 pkt.). Warto nadmienić, że w tych zawodach kategorie szachowe zdobyli: Karolina Dziadosz (IV kategoria), Gabriela Dziadosz (V kategoria) i Jakub Szałajko (V kategoria).

Z kolei w dniach 24 - 25 maja pod patronatem MOSiR w Brzozowie odbył się drugi turniej, tym razem systemem kołowym, czyli „każdy z każdym” na dystansie 11 rund. Wśród jedenastu startujących zawodników bezkonkurencyjną okazała się Milena Owsiana, która wygrała wszystkie partie zdobywając komplet 10 pkt. Wyprzedziła ona Szymona Opalińskiego (9 pkt.) i Jakuba Szałajko (6 pkt.). Czwarte miejsce przypadło Szymonowi Suplowi, który w ten sposób wypełnił normę na V kategorię szachową.

Młodym adeptom królewskiej gry należą się wielkie gratulacje za osiągnięte rezultaty, uzyskane kategorie oraz zdobyte doświadczenie turniejowe. Należy żywić nadzieję, że będzie ono procentować w kolejnych zawodach. Słowa podziękowań należą się Starostwu Powiatowemu w Brzozowie oraz MOSiR w Brzozowie za ufundowanie drobnych nagród i upominków. Obydwa turnieje przeprowadził i sędziował instruktor oraz sędzia szachowy Michał Sycz.