Kolbuszowa 0Milena Krowiak (SP Nr 1 w Humniskach) wynikiem 8,56s oraz Hubert Flis (SP w Jasienicy Rosielnej) z czasem 8,27s wywalczyli tytuły i złote medale w biegach sprinterskich na dystansie 60m podczas Indywidualnych Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce, które w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci odbyły się 28 września w Kolbuszowej. Dzień później w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej brązowy medal w rzucie dyskiem wywalczył Tomasz Tomoń (SP Nr 1 w Golcowej) osiągając w najlepszej swej próbie 24,59m.

Podczas ceremonii zakończenia zawodów naszym reprezentantom medale wręczała m.in. pochodząca z Kolbuszowej Magdalena Niemczyk – Mistrzyni Polski juniorek w biegach na 100m i 200m.

Rywalizacja na stadionie Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej przyciągnęła w dwudniowych zawodach blisko 800 młodych sportowców – uczniów szkół podstawowych z terenu całego województwa Podkarpackiego. W tym gronie wystartowała również 40-osobowa reprezentacja powiatu brzozowskiego wyłoniona po wcześniej przeprowadzonych zawodach powiatowych. Nasi zawodnicy wystartowali dobrze zdobywając 3 krążki. Oprócz wymienionych medalistów wysokie miejsca zajęli również inni nasi uczniowie. Jarosław Kwolek zajął IV miejsce w biegu na 60m, a Sebastian Frydrych był VI w skoku w dal. Obydwaj startowali w rywalizacji dzieci, a na co dzień są uczniami SP w Bliznem. Ponadto w czołowej „8” Podkarpacia znaleźli się Kinga Pietrasz z Domaradza zajmując VI miejsce w pchnięciu kulą (kat. IMS) oraz Błażej Żak z Niebocka, który w rzucie piłeczką palantową uplasował się na VIII pozycji (kat. ID).

Mimo olbrzymich trudności z organizacją eliminacji powiatowych, a tym samym wcześniejszą możliwością przeprowadzenia testów i treningów czy przygotowania zawodników oraz fatalnymi warunkami pogodowymi w Kolbuszowej (szczególnie w drugi dzień finałów) start uczniów z naszych szkół należy uznać za udany. Potwierdza on po raz kolejny, że młodych talentów sportowych w powiecie brzozowskim nigdy nie brakowało.

Kolbuszowa 2

Koilbuszowa 3

Tomoń 1

*****

Po perypetiach związanych z niesprzyjającą aurą i kilkukrotnym przekładaniu zawodów w końcu udało się przeprowadzić Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce w kategorii Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody, które w dniach 23 i 27 września odbyły się na obiektach MOSiR w Brzozowie zainaugurowały sportowy rok szkolny 2022/2023 w powiecie brzozowskim i zgromadziły blisko 360 dzieci z kilkunastu szkół podstawowych. Po zakończonych zmaganiach lekkoatletycznych w poszczególnych konkurencjach wyłoniono najlepszych zawodników, których uhonorowano dyplomami i medalami.

W kategorii Igrzysk Dzieci „złoto” wywalczyli:

- bieg 60m – Milena Krowiak (Humniska 1) i Jarosław Kwolek (Blizne),

- skok w dal – Milena Słota (Humniska 1) i Oliwier Mikoś (Domaradz 1),

- rzut piłeczką palantową – Małgorzata Śnieżek (Wola Jasienicka) i Błażej Żak (Niebocko),

- bieg 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy) – Maria Korab i Mateusz Chęć (oboje Blizne).

Z kolei w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej tytuły najlepszych w powiecie zdobyli:

- bieg 100m – Izabella Owsiany (Humniska 1) i Brajan Stanisławczyk (Domaradz 1),

- bieg 300m – Karina Filak (Zmiennica) i Emilian Kulon (Niebocko),

- bieg 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy) – Martyna Kaczkowska (Haczów) i Maksymilian Żyła (Blizne),

- skok w dal – Oliwia Makarska (Humniska 1) i Grzegorz Myśliwiec (Turze Pole),

- pchnięcie kulą – Kinga Pietrasz (Domaradz 1) i Paweł Cichoń (Górki),

- rzut dyskiem – Emilia Czopor (Dydnia) i Tomasz Tomoń (Golcowa 1),

- rzut oszczepem – Maja Szałajko (Humniska 1) i Mateusz Lasek (Humniska 2).