1 sztafety

Aż 37 szkolnych drużyn ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu brzozowskiego wzięło udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadzie w sztafetowych biegach przełajowych, które 11 października odbyły się na obiektach MOSiR w Brzozowie. Uczestniczące zespoły we wszystkich kategoriach wiekowych miały do pokonania dystans 6 x 800m. Mimo nie najlepszej pogody, dobre humory dopisywały przybyłym, a poszczególne biegi, tak jak to w sztafetach zwykle bywa, były zacięte i niezwykle emocjonujące.

Zawody rozpoczęły się od biegów w kategorii Igrzysk Dzieci, gdzie rywalizowali uczniowie z rocznika 2010 i młodsi. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Bliznego, które prowadziły już od pierwszej zmiany i niewielką przewagę nad konkurencją utrzymały do samej mety. Drugie miejsce przypadło drużynie z Humnisk Nr 2, a trzecie zajęły zawodniczki z Humnisk Nr 1. W wyścigu chłopców klasę po raz kolejny potwierdził team z Bliznego. Mistrzowie Podkarpacia i czwarta szkolna drużyna kraju z roku ubiegłego nie zawiodła, linię mety minęła jako pierwsza, a jej trumf mimo ubytków kadrowych w żadnym momencie nie był zagrożony. Za nią uplasowały się ekipy z Domaradza Nr 1 oraz startująca poza konkurencją druga drużyna z Bliznego. Ostatecznie więc trzecia lokata przypadła następnemu w kolejności - zespołowi Humnisk Nr 1.

2 sztafetyRywalizacja w kategorii młodzieży szkolnej (roczniki 2008-2009) rozpoczęła się biegiem dziewcząt. Tutaj mimo, że wystąpiły tylko cztery zespoły wyścig był dosyć ciekawy. Na pierwszych zmianach na prowadzeniu utrzymywała się ekipa z Haczowa. Po trzeciej na czoło wysunęła się drużyna z Bliznego, a po kolejnej liderami zostały dziewczęta z Humnisk. Swego przodownictwa nie oddały jednak do końca i to one pewnie zwyciężyły. Za nimi bieg kolejno kończyły Haczów i Blizne. Równie emocjonująco było w rywalizacji chłopców. Sytuacja w czołówce była dynamiczna, a po każdej kolejnej zmianie był nowy lider. Na przedostatniej został nim Haczów, który utrzymał prowadzenie wyprzedzając na mecie teamy z Humnisk Nr 1 i Bliznego.

Ostatnim akordem biegowej imprezy były współzawodnictwo uczniów szkół ponadpodstawowych (rocznik 2003 i młodsi). Zwycięzcami zarówno jednej, jak i drugiej kategorii zostali licealiści z I LO. W biegu dziewcząt wielkich emocji nie było zbyt dużo, bo w gronie dwóch startujących drużyn licealistki z I LO bardzo wyraźnie wyprzedziły swoje koleżanki z ZSB. Wielka szkoda, że w zawodach nie wzięły działu uczennice z ZSE. Z kolei wśród chłopców tryumfatorzy znacznie wyprzedzili swych rówieśników z „budowlanki” i „ekonomika”.

Trzygodzinną imprezę zakończyło wręczenie dyplomów oraz pucharów, które  otrzymały najlepsze zespoły. Zawody organizowane w ramach Kalendarza Powiatowych Szkolnych Imprez Sportowych były eliminacją do finałów wojewódzkich, w których wystartują tylko nasze mistrzowskie teamy oraz chłopięce zespoły z drugich miejsc w kategorii ID oraz IMS.

3 sztafety

4 sztafety