BLIZNE Tomaszów

Genialny występ chłopców z Bliznego!!! Tak w skrócie można opisać, to co wydarzyło się podczas Finału Ogólnopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych, który 26 października rozegrany został w Tomaszowie Lubelskim (województwo lubelskie). Drużyna z Bliznego w kategorii Igrzysk Dzieci po heroicznej walce wywalczyła srebrny medal, a zarazem tytuł Wicemistrza Polski. O skali tego sukcesu świadczy fakt, że w całej historii sportu szkolnego powiatu brzozowskiego, to pierwszy medal na zawodach rangi ogólnopolskiej.

Podopieczni Tomasza Zubika prezentowali się wybornie już 19 października podczas rywalizacji wojewódzkiej w Kolbuszowej. Pomimo kadrowych ubytków zwyciężyli w niej bezapelacyjnie, broniąc tytułu sprzed roku, a jednocześnie uzyskując przepustkę na finał krajowy. W Tomaszowie Lubelskim okazali się czarnym koniem imprezy, pobiegli „kosmicznie” i na dystansie 6 x 1000m w gronie piętnastu zespołów zajęli ostatecznie II miejsce. Ustąpili jedynie triumfatorom z Aleksandrowa Łódzkiego.

Zawodnikom, jak i opiekunowi GRATULUJEMY życiowego sukcesu.

Skład „SREBRNEJ” ekipy z Bliznego: Mateusz Chęć, Szymon Kostka, Miłosz Kuźniar, Jarosław Kwolek, Franciszek Wątróbski, Miłosz Żyła oraz rezerwowi Franciszek Wrona, Filip KrokAdrian Wodziński.

Już wkrótce zamieszczony będzie obszerniejszy materiał z tego wydarzenia.