Mielec 1

Kolejny wielki sukces odnieśli szachiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. W Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w szachach drużynowych, który 30 listopada rozegrano w Mielcu zespół w składzie: Dawid Futyma, Franciszek Drożdżal, Paweł Styczkiewicz oraz Milena Owsiana zdobył pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Podkarpacia na rok szkolny 2022/2023. Drużyna prowadzona przez Pawła Jurkiewicza była zdecydowanie najlepszą w gronie 12 ekip wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych. W 11 rozegranych rundach zwycięzcy zdobyli 21 pkt., notując aż 10 zwycięstw i tylko 1 remis. Drugie miejsce zajęła ekipa SP Rogi z 18,0 pkt., a trzecie – SP Radomyśl Wielki z 17,0 pkt. na koncie. Oprócz trójki najlepszych zespołów w turnieju finałowym uczestniczyły drużyny ze szkół podstawowych w Orłach, Przeworsku Nr 1, Leżajsku Nr 1, Sanoku Nr 3, Rudniku n/Sanem Nr 2, Tarnobrzegu Nr 3, Mielcu Nr 13, Górnie oraz Rymanowie.

W ślad za świetnym występem brzozowskiej ekipy poszły dodatkowo wyróżnienia indywidualne. Otrzymali je najlepsi na swoich szachownicach: Dawid Futyma (szachownica I – 9,5 pkt.) i Milena Owsiana (szachownica IV – komplet 11,0 pkt.). Ponadto organizatorzy uhonorowali równie znakomicie spisującego się Pawła Styczkiewicza, który na szachownicy III zgromadził 10,0 pkt. i uzyskał drugi wynik.

Tuż po zakończeniu zawodów nasi triumfatorzy wraz opiekunem odebrali dyplom, puchar oraz pamiątkowe medale. Zwycięstwo w turnieju organizowanym przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie dał im możliwość udziału w finale ogólnopolskim, który zaplanowano na maj przyszłego roku.

„Złoto” wywalczone przez młodych szachistów jest potwierdzeniem, że na mapie Podkarpacia Brzozów od lat jest ważnym i liczącym się ośrodkiem szachowym, gdzie w profesjonalny sposób szkoli się najmłodszych pasjonatów „królewskiej gry”. Jest to przede wszystkim zasługa prężnie działającej sekcji przy UKS SP Nr 1 Brzozów, trenujących tam dzieci oraz pracujących trenerów i opiekunów.

Mielecka Victoria jest kontynuacją mistrzowskiej passy z roku ubiegłego. To bowiem rok temu, podczas zawodów rozegranych w Starej Wsi brzozowianie zdobyli również tytuł najlepszej szkolnej drużyny w województwie. Jedyna różnica polegała tylko nam, że wówczas uczynili to w kategorii starszej – Igrzysk Młodzież Szkolnej.

Gratulując wspaniałego występu całemu brzozowskiemu środowisku szachowemu życzymy dalszych udanych startów i znakomitych osiągnięć.

Mielec 2

Mielec 3