Siatka 1

Drużyna Zespołu Szkół Budowlanych prowadzona przez Marcina Ścibora tryumfowała w Powiatowej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców. Zawody w ramach Kalendarza Powiatowych Szkolnych Imprez Sportowych 2023 zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie odbyły się 9 lutego w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. W ciekawym turnieju, przy licznie przybyłej i głośno dopingującej publiczności udział wzięły reprezentacje trzech brzozowskich szkół ponadpodstawowych: gospodarzy – I LO oraz „ekonomika” i „budowlanki”.

Imprezę, po krótkiej odprawie technicznej i losowaniu rozpoczął mecz pomiędzy ZSB a ZSE. Od pierwszych piłek lekką przewagę utrzymywali ci pierwsi, a kilkupunktową różnicę utrzymywali dzięki niezłej grze w obronie i dobrej asekuracji. Z kolei „ekonomik” raził błędami w zagrywce, co chwilę posyłając piłkę poza pole gry. Ostatecznie więc z wygranej cieszyła się ekipa „budowlanki”, która zwyciężyła w setach do 21 i 22.

W kolejnym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły gospodarzy i ZSE. I tak jak w potyczce wcześniejszej goniącą wynik drużyną był ponownie „ekonomik”. Gospodarze wspierani przez uczniów swojej szkoły wygrali pierwszą odsłonę do 21. W drugiej wprawdzie rywalizacja była bardziej zacięta, ale i tutaj miejscowi okazali się lepsi. Szalę zwycięstwa przechylili w samej końcówce wygrywając do 23.

O tym więc, kto wygra turniej zdecydowała trzecia potyczka dnia pomiędzy ZSB a I LO. W pierwszym secie wyrównana rywalizacja trwała mniej więcej do połowy partii. Później w ekipie „budowlanki” na zagrywkę poszedł najlepszy jej zawodnik Piotr Pitera i jego team zaczął odjeżdżać rywalom. Po jego kilku znakomitych serwisach miejscowi stracili kontakt punktowy i do końca seta nie zdążyli się już z tego podnieść. Ostatecznie tę część gry przegrali gromadząc na swym koncie tylko 16 oczek. W odsłonie numer 2 było podobnie, z tym że w drugiej jej części kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęli licealiści. Teraz to ich zagrywka siała spustoszenie w szeregach przeciwników, dając wygraną do 18. Tym samym do wyłonienia triumfatora zarówno w tym pojedynku, jak i całym turnieju potrzebne było rozegrania tie-breaka. W niego zdecydowanie lepiej weszli zawodnicy ZSB. Dzięki solidnym serwisom i ciekawym akcjom wyszli na prowadzenie aż 7 – 0, którego nie oddali już do końca spotkania. Ostatecznie w meczu zwyciężyli do 10. Tym sposobem wygrali całe zawody broniąc tytułu mistrzowskiego sprzed roku.

Po zakończonym turnieju kapitanowie ekip odebrali dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo uhonorowani zostali pucharem. W niedługim czasie będą oni reprezentować powiat brzozowski w zawodach rangi rejonowej.

Ekipa ZSB Brzozów występowała w składzie: Kacper Cierpiak, Mikołaj Czuba, Tobiasz Kiełbasa, Mateusz Oleniacz, Michał Oleniacz, Piotr Pitera, Oskar Szul, Kamil Śnieżek, Dawid Tucki, Mateusz WalczakDawid Wanic.