znaki strona www

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

Kolejne drogi powiatu brzozowskiego dołączyły do grona komfortowych i bezpiecznych szlaków komunikacyjnych. Umiejętnie pozyskane środki z Funduszu Dróg Samorządowych wraz z zabezpieczonym wkładem własnym pozwoliły na przebudowę 1,8 km dróg na trasach: Brzezianka – Stara Wieś oraz Jasienica Rosielna – Orzechówka. Całkowita wartość tej inwestycji zamknęła się w kwocie nieco ponad 1 770 000 zł. Warto podkreślić, iż ponad milion złotych (1 065 774 zł) stanowiły środki zewnętrzne.

droga orzechowka droga orzechowka2

Bezpieczeństwo pieszych i podróżnych oraz poprawa komfortu podróżowania to od lat nadrzędne cele władz samorządowych powiatu. Dlatego też stan nawierzchni dróg jest systematycznie monitorowany. Dzięki tym staraniom udaje się zachować sieć drogową we właściwym stanie. Zadanie obejmowało przebudowę 1798-metrowego odcinka drogi powiatowej Brzezianka – Stara Wieś oraz 50-metrowego odcinka na trasie Jasienica Rosielna – Orzechówka (oba zlokalizowane w Orzechówce). Efektem inwestycji jest również nowy chodnik w tej miejscowości o długości 754 m. Wykonawcą inwestycji był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o.

Całkowita wartość projektu: 1 776 290,42 zł

Wartość dofinansowania z FDS: 1 065 774,00 zł

Wykonawca: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o.

droga orzechowka4 droga orzechowka3