RBD1

25 kwietnia br. na obiektach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Domaradzu, odbył się tegoroczny XXIV Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jego organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie, Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Urząd Gminy w Domaradzu. W turnieju udział wzięło łącznie 8 drużyn z 5 szkół z terenu powiatu brzozowskiego.

Na początek, zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego. Następnie wykazali swoje umiejętności w jeździe na rowerze po miasteczku ruchu drogowego i na taktycznym torze przeszkód. Ten ostatni, zazwyczaj okazuje się najtrudniejszym etapem zawodów i wymaga od zawodników nie lada przygotowania i precyzji. Podczas turnieju, oceniana jest również wiedza i umiejętności uczestników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym i zgodnym z regulaminem przebiegiem zawodów czuwała komisja pod przewodnictwem sędziego głównego st. asp. Krzysztofa Kwiecińskiego - asystenta Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

RBD

Wyniki turnieju i jego tegoroczni zwycięzcy to:
Drużynowo Grupa I:
•    I  miejsce - Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
•    II  miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Domaradzu
•    III miejsce - Szkoła Podstawowa w Dydni

Drużynowo Grupa II:
•    I miejsce  - Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu
•    II miejsce - Szkoła Podstawowa w Zmiennicy
•    III miejsce - Szkoła Podstawowa w Domaradzu

Indywidualnie Grupa I:
•    I  miejsce: Hubert Sochacki- Nozdrzec
•    II  miejsce: Elżbieta Ząbek - Domaradz
•    III miejsce: Mateusz Kociuba - Nozdrzec

Indywidualnie Grupa II:
•    I  miejsce: Dawid Dołoszycki -Zmiennica
•    II  miejsce: Karol Sarnicki - Nozdrzec
•    III miejsce Aneta Wandas – Nozdrzec

RBD2
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki. Natomiast zwycięzcy dyplomy, okolicznościowe puchary i medale oraz cenne nagrody rzeczowe. Zostały one ufundowane przez: Starostę Brzozowskiego Zdzisława Szmyda, Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego, Wójta Gminy Domaradz Jana Kędrę, Wójta Gminy Dydnia Alicję Pocałuń, Wójta Gminy Haczów Stanisława Jakiela, Wójta Gminy Jasienica Rosielna Urszulę Brzuszek i Wójta Gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.