ZDP1Drogi powiatowe będą jeszcze skuteczniej utrzymywane we właściwym stanie, a to za sprawą doposażenia bazy sprzętowej Zarządu Dróg Powiatowych w Brzozowie w nowy ciągnik rolniczy FARMTRAC 9120 DTN  w wersji drogowej. Ciągnik wyposażony jest w ramię hydrauliczne oraz głowicę koszącą.

Nowy sprzęt o wartości niemal 350 000 zł, został oficjalnie przekazany do ZDP 28 czerwca br. przez Starostę Brzozowskiego Zdzisława Szmyda.  - Potencjał nowego ciągnika wykorzystany zostanie do bieżącego utrzymania dróg oraz pasa drogowego. Zimą posłuży do odśnieżania, a latem wykaszania rowów i poboczy. Jestem przekonany, że ten nowoczesny sprzęt znacznie przyspieszy prace i działania prowadzone przy utrzymaniu dobrego stanu dróg powiatowych. Wszak infrastruktura drogowa wymaga ciągłych prac konserwacyjnych, a powiat brzozowski ma pod swą „opieką” około 242 km dróg – podkreśla Starosta Zdzisław Szmyd.

ZDP