PKCz 1Polonia Kopytowa została zwycięzcą Finału Wojewódzkiego 37 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza, który 13 lipca br. został rozegrany na stadionie MOSiR w Brzozowie.

W turnieju dla chłopców z rocznika 2006 i młodszych organizowanym przez Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie udział wzięły drużyny wyłonione z wcześniejszych eliminacji powiatowych. Była to ekipa gospodarzy – LKS Brzozovia Brzozów oraz LKS Izdebki, Polonia Kopytowa oraz Przełęcz Dukla. Po losowaniu okazało się, że chłopcy z Brzozowa zmierzą się z Izdebkami, a Kopytowa z Duklą.

W pierwszym półfinale, w potyczce Izdebek i Brzozowa w regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis. O rozstrzygnięciu zdecydowała seria rzutów karnych, w której lepszymi okazali się goście wygrywając 4 – 3. W drugim spotkaniu zwyciężyli zawodnicy z Kopytowej rozbijając Duklę 4 – 0. Przegrani zagrali w meczu o „brąz”, w którym brzozowianie gładko wygrali 3 – 0, natomiast ostatnim akordem piłkarskich zmagań był mecz o miejsce pierwsze. Spotkanie było niesłychanie zacięte i nerwowe. Jak się później okazało o wyniku zadecydowała jedna bramka. To drużyna z Kopytowej wyszła na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie i pomimo kilku znakomitych okazji zarówno z jednej, jak i z drugiej strony wynik meczu nie uległ zmianie. Po ostatnim gwizdku sędziego wśród zwycięzców nastąpiła szalona radość, natomiast na twarzach pokonanych dało się zauważyć duże rozgoryczenie oraz smutek z powodu niewykorzystanej szansy.

Rozgrywki zakończyła ceremonia wręczenia dyplomów i pucharów oraz upominków w postaci sprzętu piłkarskiego. PKCz2Kapitanowie drużyn nagrody odebrali z rąk Józefa Krzywonosa – Przewodniczącego Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie, Leszka Gierlacha – Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie oraz Bogdana Dytko – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie. Dodatkowo wyróżniono indywidualności turnieju: Najlepszego Zawodnika – Damiana Szubrę (Polonia Kopytowa) oraz Najlepszego Bramkarza – Jakuba Soburę (LKS Izdebki).

Zwycięska ekipa z Kopytowej grała w składzie: Wiktor Paszek, Sebastian Dubis, Kornel Forystek, Bartosz Znój, Bartosz Dusza, Michał Sanocki, Gabriel Sajdak, Wiktor Grzesik, Rafał Buczyński, Damian Krzywda, Damian Szubra, Michał Szczur, Tobiasz Jastrząb, Krystian Trybus. Opiekunem zespołu był Damian Wąchała. Finał wojewódzki był eliminacją do zawodów ogólnopolskich, w których zmierzą się najlepsze drużyny z całej Polski. Zwycięzcy z Kopytowej będą mieli więc okazję skonfrontować swoje umiejętności z mistrzami z innych województw. Odbędzie się to podczas wakacyjnego turnieju w Zamościu.

*****

Tydzień wcześniej, bo 6 lipca na stadionie w Brzozowie odbyły się eliminacje powiatowe turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. Z terenu naszego powiatu do zawodów zgłosiło się trzy drużyny. Oprócz miejscowych, w turnieju wystąpili trampkarze z GKS Górnik Grabownica oraz LKS Izdebki. Zawody przebiegały pod dyktando dobrze prezentujących się zawodników Brzozovii. Wygrali oni pewnie obydwa swoje mecze pokonując 5 – 1 Grabownicę oraz 4 – 1 ekipę Izdebek. Z kolei w spotkaniu między Izdebkami a Grabownicą lepsi okazali się ci pierwsi zwyciężając 2 – 0. Tym samym to oni wraz ze zwycięską drużyną Brzozovii uzyskali awans do finału wojewódzkiego.

Po zakończonych meczach drużyny odebrały nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie. Organizatorami imprezy było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie wspólnie z MOSiR w Brzozowie.

PKCz3

PKCz4