zsb konkurs

W konkursie „Kultura wsi. Moja kultura” zorganizowanym przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej uczniowie Technikum Nr 2 z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie zdobyli wszystkie czołowe miejsca.

Na najwyższym stopniu podium triumfowała drużyna w składzie: Patryk Puszkar, Mikołaj Oględziński i Michał Kuryś, Mateusz Gładysz zajął drugie miejsce, natomiast Julia Bąk została laureatką trzeciej nagrody. Pod kierownictwem Haliny Baran przygotowali prezentacje multimedialne, w których przedstawili, jak zmieniała się ich rodzinna miejscowość w ostatnich dziesięcioleciach.

Zdaniem organizatora konkursu dra Janusza Radwańskiego z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej młodzi ludzie niejednokrotnie swoją dociekliwością przewyższali profesjonalistów. Laureaci dwóch pierwszych miejsc wybrali temat „Ze starego albumu”, wcielając się w rolę badaczy archiwów rodzinnych, szkolnych i parafialnych.

Zgromadzony materiał fotograficzny uzupełnili opracowaniem zawierającym informacje o przedstawionych ludziach, wydarzeniach i miejscach. Natomiast Julia Bąk przygotowała prezentację, której najważniejszą częścią stał się film dotyczący pasji rękodzielniczej jej babci Stefanii Bąk. Uroczyste wręczenie nagród z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich odbyło się 3 czerwca 2018 r. w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Halina Baran