bieg niepodległościowy net

151 zawodników wzięło udział w nieTUZINkowym Biegu Niepodległości, który odbył się 30 września br. w Hłudnie. Sportowcy ubrani w białe i czerwone koszulki stworzyli przed linią startu biało-czerwoną flagę biegaczy, aby przez pasję dla sportu, życia i wolności uczcić stuletnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W to słoneczne, niedzielne południe biegacze swoim sportowym wysiłkiem chcieli wyrazić i oddać cześć osobom, które poświęciły swoje życie, by nasz kraj mógł cieszyć się wolnością.

Zawodnicy przemierzali trasę na trzech dystansach: 200 m - bieg skrzata (dzieci do 10 lat), 800 m - bieg dzieciaka (11-14 lat) i 12,5 km - bieg podstawowy. W klasyfikacji generalnej w kat. mężczyzn zwycięzcą biegu podstawowego został Grzegorz Słowik, który pokonał trasę z czasem 49:27, na miejscu drugim uplasował się Oskar Olejarski (51:08) i na trzecim Mateusz Buryło (52:11). W kategorii kobiet laureatką została Iwona Szczur, która przybiegła na metę z czasem 1.04.53. Miejsce drugie przypadło Agnieszce Kamińskiej (1.10.15) i trzecie Aleksandrze Skubisz (1.12.48). W biegu dzieciaka w kategorii chłopców zwyciężył Karol Jarema, drugie miejsce zajął Kamil Adamski a trzecie Arkadiusz Malec. W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się Wiktoria Szerszeń, która pokonała zawodniczkę drugiego miejsca Klaudię Stodolak i trzeciego Julię Świst. W rywalizacji najmłodszych zawodników w biegu skrzata laureatem został Dawid Szurlej. Miejsce drugie na podium zajął Bartłomiej Szurlej natomiast miejsce trzecie przypadło Ksaweremu Niemcowi. Zwyciężczynią wśród dziewczynek została Natalia Barnik, kolejne miejsca zdobyły Kinga Dobosz i Amelia Kudzia. Wręczona została również nagroda dla najmłodszego uczestnika biegu Mikołaja Grządziela, który liczył dwa i pół roku.

Na mecie wszyscy biegacze otrzymali medale, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali statuetkami i drobnymi upominkami. Dekoracji zwycięzców dokonali Dariusz Sobieraj - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Bronisław Przyczynek - Przedstawiciel Rady Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie, Marek Owsiany – pomysłodawca i organizator biegu, Bogusław Surmacz – Prezes oraz Paweł Owsiany – Wiceprezes Stowarzyszenia Euro-San. Ponadto organizatorzy biegu na pamiątkę roku jubileuszowego w stulecie odzyskania niepodległości rozdali uczestnikom zawodów, w calu zasadzenia i pielęgnowania sto drzewek owocowych.

Po zakończeniu rywalizacji zawodnicy, w większości mieszkańcy ościennych powiatów, podkreślali nie tylko dobrą organizacje imprezy, ale przede wszystkim walory krajobrazowe trasy.  Deklarowali swój powrót i udział w przyszłorocznym biegu, który został wpisany w ultra maraton na 50 km, organizowany przez Klub Biegowy w Dynowie.

NieTUZINkowy Bieg Niepodległości w Hłudnie nie mógł by się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, którzy poświęcili czas na przygotowanie i organizację biegu oraz osoby, instytucje i firmy, które wsparły materialnie i finansowo przedsięwzięcie. Organizatorami imprezy sportowej było: Stowarzyszenie Euro-San oraz Nasze Hłudno, natomiast współorganizatorami: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Narodowy Instytut Wolności Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019, Dariusz Sobieraj – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Gmina Nozdrzec, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie, TUW, Jarexs – wsparcie dla Twojego biznesu, Polski Związek Wędkarski Koło Brzana Nozdrzec, Iwoniczanka, Foto-Chili – Małgorzata Wolanin i Koło Pszczelarzy – Pogórza Dynowskiego.