DSC07681Tegoroczny Rajd Rowerowy „Błękitną Wstęgą Sanu” ze względu na rygorystyczne przepisy prawne i sanitarne odbył się w formie Pikniku. Pierwotnie impreza zaplanowana została na 26 czerwca, ale ze względu na trudne warunki pogodowe została przeniesiona na 3 lipca. Start i meta tradycyjnie miały miejsce przy Zajeździe u Schabińskiej w Krzemiennej, a organizatorem imprezy było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Brzozowie, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Brzozowie. Ponadto do organizacji dołączyły się Urząd Gminy w Dydni, Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie oraz firma ubezpieczeniowa – „m-Ubezpieczenia”.

Piknik rozpoczął się od oficjalnego otwarcia, a tuż po nim wszystkie zgłoszone drużyny wyposażone zostały w kartę drużyny, mapę turystyczną oraz regulamin imprezy. Podobnie jak w latach poprzednich startujące zespoły były poddawane różnego rodzaju zadaniom, za które otrzymywały punkty uwzględniane podczas końcowej klasyfikacji. Podczas pierwszego, zorganizowanego przez Henryka Dąbrowieckiego uczestnicy rozwiązywali testy dotyczące wiedzy o Gminie Dydnia i Powiecie Brzozowskim. Na kolejnych punktach kontrolnych poziom wiedzy o ruchu drogowym sprawdzili Bronisław Przyczynek i Bolesław Kostur, a wiadomości z zakresu pomocy przedmedycznej – Henryk Kostka. Natomiast na ostatnim przystanku atrakcyjne konkursy sprawnościowe i sportowe zaproponował Bogdan Dytko.

Z uwagi na padający deszcz wszyscy uczestnicy wybrali krótszą, 17-kilometrową trasę, która przebiegała przez Jabłonicę Ruską, Hroszówkę, Ulucz, DSC07140Witryłów oraz Temeszów. Niestety pogoda nie była dla nich łaskawa, bo niedługo po starcie zaczął padać mocny deszcz. Startującym jednak zupełnie to nie przeszkadzało. Pomimo zmęczenia i przemoczenia w dobrych humorach wracali z trasy, gdzie czekał na nich poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla, gorącej herbaty i słodyczy firmy GRAN-PIK Liwocz.

Po krótkim odpoczynku organizatorzy podsumowali wyniki pikniku. Zwycięstwem w imprezie cieszyła się drużyna „Obłoczków” Niebocko (109 pkt.), która wyprzedziła „Blokersów” Dydnia (107 pkt.). Trzecie miejsce zajęły ex aequo „LKS Kolka” Obarzym i „Jeźdźcy Inaczej” Nozdrzec (100 pkt.). Na dalszych pozycjach uplasowały się: „Nero Team” Nozdrzec (98 pkt.), „Kotulki Julki” Dydnia-Sanok (97 pkt.), „Buczące Gacki” Brzozów (79 pkt.) oraz Jarosław Wojtowicz – KS Sanok (59 pkt.).Tryumfatorzy jechali w następującym składzie: Małgorzata Gromek – kierownik drużyny, Weronika Gromek, Wojciech Gromek, Agnieszka Myćka i Zbigniew Myćka.

Piknik zakończyło wręczenie dyplomów, pucharów i medali oraz upominków w postaci sprzętu turystycznego, rowerowego oraz drobnych gadżetów. Nagrody przekazali Alicja Pocałuń – Wójt Gminy Dydnia, Józef Krzywonos – Przewodniczący Podkarpackiego Zrzeszenia LZS w Rzeszowie, Leszek Gierlach – szef Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie, Bogdan Dytko – dyrektor MOSiR w Brzozowie oraz Marek Szerszeń ze Starostwa Powiatowego w Brzozowie. Ponadto zwycięski zespół otrzymał nagrodę specjalną, ufundowaną przez właścicieli Zajazdu u Schabińskiej. Drużyna „Obłoczków” Niebocko odebrała voucher na bezpłatny pobyt i nocleg dla dwóch osób w ośrodku w Krynicy Górskiej.

Przy podsumowaniu Alicja Pocałuń podziękowała wszystkim obecnym za udział w imprezie i serdecznie zaprosiła zarówno na kolejną edycję, ale też i inne imprezy organizowane na terenie Gminy Dydnia.Nad sprawnym przebiegiem pikniku czuwał niezastąpiony Henryk Dąbrowiecki. Podziękował on wszystkim, którzy pomogli osobowo i rzeczowo przy organizacji imprezy, jak również zachęcił zgromadzonych do udziału w przyszłorocznym rajdzie.Należy zaznaczyć, że cały czas na miejscu trwała  zbiórka pieniędzy na leczenie chorego Kubusia Zwierzchowskiego.

Głównym sponsorem imprezy oraz fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzozowie.

Henryk Dąbrowiecki