DSC05076

Prawie 250 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych z terenu całego powiatu wzięło udział w indywidualnych mistrzostwach w lekkiej atletyce, które w dniach 23 i 27 września br. rozegrano na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie.

W pierwszym dniu, w ramach Igrzysk Dzieci uczniowie z rocznika 2009 i młodsi startowali w biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600 m (dziewczęta) oraz 1000 m (chłopcy). Mimo nie najlepszej pogody rywalizacja była bardzo ciekawa i emocjonująca. Zanotowano kilka interesujących rezultatów, spośród których na uwagę zasługują przede wszystkim wyniki Bartosza Kwolka  i Maksymiliana Żyły (obydwaj SP Blizne). Pierwszy z nich wynikiem 8,43 s wygrał bieg na 60 m, natomiast drugi zwyciężył w biegu na 1000 m uzyskując czas 3:23,24 min. Dobry rezultat osiągnął także Paweł Wołkowicz (SP Humniska 1). Zwycięzca skoku w dal w najlepszej swej próbie uzyskał 4,58 m. Oprócz nich tytuły mistrzów powiatu wywalczyli: Małgorzata Śnieżek (SP Wola Jasienicka) i Błażej Żak (SP Niebocko) - oboje w rzucie piłeczką palantową, Weronika Suwała w biegu na 60 m i Marcelina Szałajko w biegu na 600 m (oboje SP Humniska 2) oraz Oliwia Warmuzińska (SP Wola Jasienicka) w skoku w dal.

IMG 20210927 WA0000

Cztery dni później w lekkoatletyczne szranki stanęli uczniowie z roczników 2007-2008. Tutaj, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców do rozdania było siedem kompletów medali. A że pogodowa aura znacznie się polepszyła, to i znaczących wyników było trochę więcej niż kilka dni wcześniej. Wśród dziewcząt najbardziej wartościowe uzyskały: Izabela Sawicka (SP Brzozów 1) w skoku w dal – 4,68 m,Weronika Korab (SP Haczów) w pchnięciu kulą – 8,89 m oraz Magdalena Adam (SP Barycz) w rzucie dyskiem – 22,70 m. Spośród chłopców warty odnotowania był z pewnością rezultat tryumfatora pchnięcia kulą - Wojciecha Bigosa (SP Turze Pole), który swoje zwycięstwo okrasił wynikiem 9,70 m. Niezłe osiągnięcie zanotował też Jakub Bryś (SP Domaradz 1), który wygrał rzut oszczepem uzyskując 31,40 m. Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że takie wyniki powtórzone na finale wojewódzkim gwarantowałyby miejsca w ścisłej czołówce Podkarpacia. W innych kategoriach mistrzami powiatu zostali: Alicja Zubik (SP Haczów) i Krystian Kucharski (SP Domaradz 1) – bieg na 100 m, Katarzyna Zubik (SP Haczów) i Adrian Wilusz (SP Blizne) – bieg na 300 m, Daria Guzior (SP Haczów) – bieg na 600 m, Jagoda Kundzierewicz (SP Turze Pole) – rzut oszczepem, Adam Zubel (SP Humniska 1) – bieg na 1000 m, Kacper Gargasz (SP Domaradz 1) – skok w dal i Paweł Duplaga (SP Barycz) – rzut dyskiem.

Dwudniowe zmagania, będące jednocześnie eliminacjami do finałów wojewódzkich zakończyły się ceremonią medalową,  podczas której uhonorowano najlepszych zawodników. Impreza została sfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Brzozowie.

Zdjęcia: Stanisław Cyparski, Andrzej Kędra

Igrzyska Dzieci