IMG 20211214 122126151 na stronęPo 6-letniej przerwie drużyna dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie ponownie zwyciężyła w Rejonowej Licealiadzie w piłce ręcznej i tym samym z jednym zaliczonym zwycięstwem zameldowała się w półfinale wojewódzkim. Tegoroczne zawody, których gospodarzem było brzozowskie liceum odbyły się 14 grudnia, a oprócz naszego reprezentanta wzięły w nich udział drużyny Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku – najlepsze szkoły z powiatów bieszczadzkiego i sanockiego.

Turniej rozpoczął się od meczu drużyn przyjezdnych, w którym zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z Sanoka. Od pierwszego gwizdka było widać ich zdecydowaną przewagę w umiejętnościach. Sanoczanki grały przede wszystkim szybciej i składniej i raz po raz dziurawiły bramkę rywalek. Ostatecznie wygrały 23 – 3, co całkowicie odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku.

W drugim meczu z licealistkami z Ustrzyk zmierzyła się nasza drużyna. Gospodynie już na początku potyczki postawiły rywalkom niezwykle trudne warunki. Grały bardzo mocno w obronie i wyprowadzały szybkie kontrataki kończące się często bramkami. Drużyna z Ustrzyk mimo ambitnych prób nie była w stanie nawiązać walki i koniec końców spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 36 – 4.

O tym kto wygra zawody zadecydować miał więc ostatni pojedynek dnia pomiędzy Brzozowem a Sanokiem. Sam mecz był niezwykle wyrównany, ale też i bardzo nerwowy. Świadczą o tym liczne niewykorzystywane rzuty karne czy stuprocentowe okazje. Więcej opanowania i zimnej zachowywały jednak gospodynie, które w miarę upływu czasu zaczęły osiągać lekką przewagę. Z początku było to 1 – 2 bramki przewagi, natomiast w drugiej połowie równica zaczęła wynosić już 3 – 4. Mocno szarpana końcówka nie miała już znaczącego wpływu na końcowy wynik i mecz, ku niesamowitej euforii brzozowianek zakończył się ich zwycięstwem 11 – 7. Ogromna radość towarzyszyła zarówno zawodniczkom, jak i trenerce Magdalenie Kaczkowskiej.

Po zakończonych rozgrywkach wszystkie drużyny odebrały pamiątkowe dyplomy, a tryumfatorki dodatkowo otrzymały puchar. Już w styczniu będą mogły one skonfrontować swoje umiejętności  w półfinale wojewódzkim, w którym oprócz pokonanych licealistek z Sanoka wystąpią dwie najlepsze ekipy z zawodów rejonowych w Krośnie.

Zwycięska drużyna I LO w Brzozowie wystąpiła w składzie: Emilia Chudzikiewicz, Wiktoria Długosz, Weronika Florek, Małgorzata Hałasik, Julita Król, Oliwia Kuliga, Alicja Neupauer, Jagoda Półchłopek, Maria Rymarowicz, Natalia Sobota i Zuzanna Stachowicz.

*****

W rozegranym 16 grudnia „rejonie” w piłce ręcznej chłopców w Sanoku nieźle zaprezentował się nasz przedstawiciel drużyna I LO w Brzozowie. Podopieczni Anny Cyparskiej wprawdzie przegrali z pełniącą rolę gospodarza drużyną I LO w Sanoku 15 – 11, ale w drugim swym meczu pokonali ZSL Ustrzyki Dolne 16 – 13 i z drugiego miejsca awansowali do etapu półfinału wojewódzkiego. W zawodach zwyciężyła drużyna z Sanoka.

Nasz reprezentant wystąpił w składzie: Sławomir Dudek, Paweł Kobiałka, Michał Komski, Antoni Kornaga, Maciej Lorenc, Jakub Pilawski, Tomasz Słomski, Jan Sowa, Patryk Stankiewicz, Tomasz Szurlej, Kacper Targowski, Jakub Wojnowski, Konrad Wolanin i Oliwier Wyskiel.