szachy 126 młodych szachistów wzięło udział w I Mistrzostwach Powiatu Brzozowskiego Juniorów o Puchar Starosty Brzozowskiego, które 19 marca odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Zawodników na starcie podzielono na dwie kategorie: I kat. – roczniki 2004-2011 i II kat. – rocznik 2012 i młodsi.

W grupie starszej bezkonkurencyjnym okazał się reprezentujący LKSz GCKiP Czarna Paweł Sowiński z Humnisk. Utytułowany zawodnik, który aktualnie posiada tytuł kandydata na mistrza krajowego nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń i w 7 rundach uzyskał 6,5 pkt. wygrywając rywalizację w swej kategorii wiekowej. Szachy 2Drugie miejsce zajął Jakub Tomkiewicz (5,5 pkt.), a trzecie, jego brat Szymon (5,0 pkt.) – obydwaj z UKS SP Nr 1 Brzozów. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Aurelia Adamczyk z SP w Haczowie.

W kategorii dzieci z rocznika 2012 i młodszych zwyciężył Szymon Opaliński, który zawody zakończył z kompletem 7 pkt. Tuż za nim z 5 pkt. na koncie uplasowali się Szymon Florek i najlepsza wśród dziewcząt Karolina Dziadosz. Cała trójka wymienionych to zawodnicy na co dzień reprezentujący UKS SP Nr 1 Brzozów,
w których zajęcia prowadzi Michał Sycz.

Szachy 3Tuż po zakończonych zawodach uczestnicy otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody w postaci książek i drobnych gadżetów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Brzozowie. Oprócz tego najlepsi otrzymali puchary, które w imieniu organizatorów wręczyli Paweł Jurkiewicz i Michał Sycz - przedstawiciele UKS SP Nr 1 Brzozów.

Zawody, które odbywały się czasem 15 minut na zawodnika sędziował Krzysztof Tomkiewicz.

IMG 20220319 121145

Zdjęcia: Paweł Jurkiewicz