Laureaci FW w lekkiej atletyce

Z dwoma medalami wrócili młodzi sportowcy naszego powiatu z Finału Wojewódzkiego Gimnazjady w Indywidualnych Mistrzostwach w lekkiej atletyce, który 28 września br. odbył się w Rzeszowie.

Pierwszy z krążków zdobyła Karolina Wójcik z Gimnazjum w Dydni, która z wynikiem 26,98 m zajęła trzecie miejsce w rzucie dyskiem. Na drugi medal trzeba było czekać do ostatniego finału dnia – biegu na 100 m chłopców. W nim po wcześniejszych kwalifikacjach wystąpił Wojciech Więcek z Gimnazjum w Golcowej. Finał „setki” był niezwykle zacięty i emocjonujący. Ostatecznie nasz reprezentant zajął drugie miejsce osiągając znakomity czas 11,93 s.

Blisko medalu znalazła się sztafeta 4 x 100 m chłopców z Gimnazjum w Dydni, która po dobrym biegu zajęła wysoką czwartą lokatę. Spośród naszych reprezentantów występujących w Rzeszowie były to najlepsze wyniki. Trzeba zaznaczyć, że poziom w niektórych konkurencjach był niezwykle wysoki.

Dzień wcześniej o tytuły najlepszych lekkoatletów na Podkarpaciu rywalizowali uczniowie szkół podstawowych. Nasza reprezentacja wprawdzie nie przywiozła żadnego medalu, ale jej występ należy uznać jako dobry. Najlepiej spisała się Milena Bryś, której w skoku w dal do brązowego medalu zabrakło jedynie 8 cm. Uczennica SP Nr 1 w Brzozowie w najlepszej swojej próbie osiągnęła 4,33 m co w ostatecznym rozrachunku dało jej piątą pozycję. Z kolei na szóstym miejscu uplasowała się Weronika Sieńczak ze SP Nr 1 w Humniskach, która w rzucie piłeczką palantową uzyskała 40,00 m.