20170826 131012

7-letni Paweł Sowiński - zawodnik UKS SP Nr 1 w Brzozowie - to prawdziwy talent i miłośnik gry w szachy. Podczas tegorocznych wakacji po raz kolejny potwierdził już wysokie umiejętności udanie startując w kilku turniejach. W dniach 10 - 13 lipca w II Turnieju Szachowym o Puchar Młodzieżowej Podkarpackiej Akademii Szachowej gr. B udanie mierzył się z zawodnikami mającymi dużo wyższe rankingi szachowe. Ostatecznie nie przegrał żadnej z 7 partii i uplasował się na V miejscu.

Kolejnym turniejem, do którego przystąpił był VIII Letni Grand Prix w Ogródku Jordanowskim w Krośnie. Turniej ten składał się z 8 osobnych turniejów szachowych w kategorii szachów szybkich po 15 min na zawodnika. Suma uzyskanych punktów z wygranych partii szachowych w swojej kategorii wiekowej dawała zwycięzcę turnieju. Turniej, w którym udział wzięło 35 zawodników podzielony był na grupy wiekowe do 8, 13 i 16 lat. Nasz zawodnik rozegrał aż 57 partii szachowych, z których przegrał tylko jedną. We wszystkich turniejach zdobył największą ilość wygranych partii i punktów, co dało mu zwycięstwo w zawodach oraz tytuł „Najlepszego zawodnika turnieju szachowego Grand Prix 2017 w Krośnie”.

Młody szachista wziął również udział w VII Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. W zawodach tych Pawełek w swojej grupie wiekowych zdobył I miejsce i otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Krosna.

Ostatnią imprezą szachową, w której wziął udział był zorganizowany pod koniec wakacji w Zamku Dzikowskim w Tarnobrzegu I Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega 2017. W zmaganiach udział wzięło 119 graczy z Polski i Ukrainy, w tym mistrzowie i arcymistrzowie, zwycięzcy wielu ogólnopolskich turniejów szachowych. Nasz zawodnik w swojej kategorii nie miał sobie równych, wygrał wszystkie partie i zasłużenie zajął I miejsce. Z rak organizatorów otrzymał okazały puchar i nagrodę rzeczową. Trzeba zaznaczyć, że sukcesy szachowe młodego Pawełka to oprócz talentu ogromny trud i zaangażowanie jego rodziców oraz praca trenera – Kazimierza Kozubala.

Opracowanie i zdjęcia: Łukasz Sowiński