sportowiec2019

TALENTÓW NIE BRAKUJE

Rozpoczynamy dziewiętnasty - najstarszy lokalny plebiscyt w dawnym województwie krośnieńskim. Trzydziestu sportowców ubiega się o miano najpopularniejszego w powiecie brzozowskim w 2018 roku. Nasi Czytelnicy i sympatycy sportu w regionie wybiorą w głosowaniu za pomocą kuponów i sms-ów pięciu najpopularniejszych. Tradycyjnie organizatorem plebiscytu jest Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie pod patronatem medialnym „Nowego Podkarpacia”. Laureatów ogłosimy podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 14 marca.

Tytułu najpopularniejszego z 2017 roku broni bokser Szczepan Szmyd. Wśród nominowanych jest także zwycięzca plebiscytu z 2016 roku szachista Paweł Sowiński.

Kandydaci reprezentują 22 kluby oraz 9 dyscyplin sportowych. Najwięcej jest piłkarzy (11), a ponadto o miano najpopularniejszych ubiegają się szachiści (4), karatecy (4), siatkarze (3), bokserzy (2), łucznicy (2), tenisiści stołowi (2), hokeista i lekkoatleta.

W powiecie brzozowskim talentów nigdy nie brakowało. W gronie nominowanych dominują bardzo młodzi sportowcy, którzy reprezentują także kluby spoza powiatu brzozowskiego (regulamin dopuszcza taką możliwość). Dlatego mamy reprezentantów tak znanych klubów jak Legia Warszawa, Resovia, Czarni Radom czy chociażby Karpaty Krosno.

Ponadto kapituła plebiscytu tradycyjnie nagrodzi trzech najlepszych zawodników spośród nominowanych, a także trenera roku, trenera - wychowawcę młodzieży, zespół roku, zespół młodzieżowy roku, zasłużonego piłkarza, zasłużonego trenera, pasjonata sportu oraz talent i odkrycie roku.

Wszystkie kandydatury z krótkimi charakterystykami oraz zasady głosowania zamieszczamy poniżej. Można z nimi zapoznać się także na naszej stronie internetowej www.podkarapcie.media.pl

Głosować można tylko na oryginalnych kuponach, które ukazywać się będą w sześciu wydaniach „Nowego Podkarpacia” oraz za pomocą sms-ów (szczegóły głosowania podajemy niżej).

Kupony przyjmujemy do 28 lutego (decyduje data stempla pocztowego, na adres redakcji „Nowego Podkarpacia” w Krośnie, ul. Słowackiego 6). Można je także przynosić do redakcji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Każdy kupon musi być wypełniony w całości pięcioma różnymi nazwiskami. Można głosować tylko i wyłącznie na zawodniczki i zawodników nominowanych przez kapitułę do plebiscytu. Kupony kserowane i nie wypełnione w całości trafią do redakcyjnego kosza.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PLEBISCYTU