sztafetowe biegi przełajowe

28 sztafet szkolnych wzięło udział w powiatowych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych na dystansie 10 x 800m, które 30 września i 11 października odbyły się na obiektach MOSiR w Brzozowie.
W zawodach wrześniowych rywalizacja odbyła się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców kolejność na pierwszych dwóch miejscach, premiowanych awansem do zawodów rejonowych była identyczna. Najlepsze okazały się drużyny ze SP w Bliznem, wyprzedzając dużyny SP Nr 1 w Brzozowie. Z kolei trzecie miejsca zajęły dziewczęta z Górek oraz chłopcy z Grabownicy.

W październikowych zmaganiach gimnazjalistów najlepszymi okazali się faworyci. W kategorii dziewcząt wystartowało tylko trzy zespoły. Tytułu z roku poprzedniego broniła sztafeta Gimnazjum w Bliznem i bez problemu ten tytuł obroniła. Drugie miejsce zajęły dziewczęta z Izdebek, a trzecie – Orzechówka. W kategorii chłopców ciekawie było tylko przez kilka początkowych zmian. Na początku liderem biegu była Dydnia, jednak później na prowadzenie wyszli chłopcy z Brzozowa i nie oddali go już do końca. Drugie miejsce zajęła wspomniana Dydnia, a trzecie przypadło zawodnikom Golcowej.
Dosłownie kilkanaście minut po rywalizacji gimnazjalistów wystartowały sztafety w ramach Licealiady. Rywalizacja tylko dwóch sztafet dziewcząt nie przyniosła emocji. Od pierwszej zmiany prowadziły uczennice ZSO w Brzozowie i swój bieg zakończyły z ogromną przewagą nad koleżankami z ZSE. Bardziej interesujący był natomiast bieg chłopców. Przez dłuższy czas prowadziła sztafeta ZSO, później na chwilę na prowadzenie wyszła ekipa ZSE. Jednak ostatnie zdanie należało do tych pierwszych. Kropkę nad „i” postawił na ostatniej zmianie Sebastian Szczepek (ZSO), który mimo dużej przewagi swojej sztafety pobiegł ambitnie i uzyskał najlepszy czas spośród wszystkich zawodników. W międzyczasie ekipa z ZSB wyprzedziła „ekonomik” i to ona zajęła miejsce drugie, które podobnie jak zwycięzcom daje prawo udziału w zawodach rejonowych, które 19 października odbędą się w Sanoku.
Drużyny otrzymały dyplomy, a najlepsze dodatkowo puchary ufundowane przez organizatora zawodów – Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

sztafetowe biegi przełajowe