herb powiatu      logointerreg   interreg

W dniach 2-3 grudnia br. w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie oraz 5-6 grudnia br. w SPŠT Bardejov - Stredná priemyselná škola technická v Bardejove odbyły się warsztaty dla uczniów pn. „Poznaj siebie – bilans umiejętności, predyspozycji i zainteresowań zawodowych”. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.

szkolenie pzeas 2

W zajęciach dydaktycznych, trwających 12 godzin, uczestniczyło w sumie 40 uczniów – 20 z Polski oraz 20 ze Słowacji. W trakcie trwania szkolenia uczestnicy wykonali szereg zadań oraz ćwiczeń, które pozwoliły im na lepsze poznanie własnych predyspozycji, umiejętności i zdolności. Uczniowie biorący udział w warsztatach rozwiązywali testy, które mają na celu poznanie swoich mocnych oraz słabych stron. Wśród uczestników przeprowadzona została diagnoza potencjału zawodowego oraz ćwiczenia polegające na przygotowaniu własnego portfolio dla przyszłego pracodawcy. Kursantów zapoznano również z obecnymi trendami, istniejącymi zawodami na rynku pracy, a także oczekiwaniami pracodawców.

szkolenie pzeas 1

Poprzez uczestnictwo w warsztatach uczniowie znacząco poszerzyli swój wachlarz  umiejętności. Za pomocą ćwiczeń oraz testów stworzyli własny bilans zainteresowań zawodowych, tzn. poznali własne predyspozycje zawodowe, umiejętności oraz zdolności. Określili również swoje mocne i słabe strony, a także nauczyli się jak przygotować własne portfolio dla pracodawcy.