Turniej Barbórka

Zespół gospodarzy okazał się zwycięzcą Barbórkowego Turnieju Piłki Nożnej Oldboys o Puchar Wicestarosty Brzozowskiego, który 9 grudnia br. odbył się w Haczowie. Mimo trudnych warunków pogodowych, lekkiego mrozu drużyny z Bliznego, Izdebek, Haczowa i Brzozowa z ochotą przyjęły zaproszenie do udziału w turnieju i w doskonałych nastrojach stawiły się na miejscowym „Orliku”.

Zawody mimo panującego chłodu przebiegały w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze. Po oficjalnym rozpoczęciu, którego dokonał Jacek Adamski Wicestarosta Brzozowski rozegrano mecze półfinałowe. W pierwszym z nich gospodarze nie dali szans ekipie z Izdebek wygrywając pewnie 4 – 1. Do zaciętego pojedynku w doszło w spotkaniu drugim. Tutaj w meczu Brzozovii i Bliznego padł remis 1 – 1 i dopiero seria karnych przesadziła o zwycięstwie tych drugich. Kolejna turniejowa potyczka była spotkaniem o miejsce trzecie. Mecz był niezwykle emocjonujący, w którym o wyniku zadecydowała ostatnia, skuteczna akcja zawodników z Brzozowa. Ostatecznie brzozowianie wygrali 4 – 3 i mogli świętować zajęcie trzeciego miejsca. W finale faworyzowani gospodarze bez problemów pokonali rywali z Bliznego 4 – 1, czym potwierdzili, że byli zdecydowanie najlepszą ekipą turnieju. Po ostatnim gwizdku sędziów Michał Pilszaka z Niebocka i Wojciecha Hereta z Górek nastąpiło uroczyste zamknięcie turnieju.

Turniej Barbórka1Nagrody w postaci dyplomów, pucharów oraz piłki wręczył Jacek Adamski Wicestarosta Brzozowski. Oprócz tego, ku radości miejscowych pamiątkową koszulką z logo reprezentacji Polski uhonorowany został Benedykt Pitera, który był najlepszym bramkarzem, a jednocześnie najstarszym zawodnikiem piłkarskich zmagań. Imprezę zakończyło wspólne zdjęcie uczestników oraz posiłek. –  Z pewnością będziemy chcieli organizować tego typu turnieje też w kolejnych edycjach, by drużynom, które systematycznie trenują, dać możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w podobnych okolicznościach, ale już z większą ilością startujących - podkreślił Jacek Adamski.

Turniej Barbórka2Turniej był realizowany w ramach zadania „Od małego na całego – sportowa aktywizacja mieszkańców obszaru LGD Ziemia Brzozowska” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Organizatorami byli Uczniowski - Ludowy Klub Sportowy „Grabowianka” w Grabówce, Starostwo Powiatowe w Brzozowie przy współpracy z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Haczowie.

Turniej Barbórka3