Sycz 8Porucznik Dariusz Sycz, pochodzący z Siedlisk po raz kolejny udowodnił, że w Polsce jest jednym z najlepszych szachistów w mundurze. Podczas Mistrzostw Wojska Polskiego w szachach szybkich, które w dniach 27-29 czerwca odbyły się w Warszawie zdobył tytuł wicemistrzowski. W turnieju rozegranym na dystansie 11 rund szachista reprezentujący Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu zgromadził 9,0 pkt. Wygrał 7 partii, w pozostałych zanotował remisy i ustąpił pola jedynie tylko dzięki dodatkowej punktacji Mateuszowi Sypieniowi z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Trzecie miejsce zajął Mateusz Tustanowski z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (8,0 pkt.).

Należy zaznaczyć, że to kolejny szachowy sukces byłego podopiecznego Kazimierza Kozubala, który pierwsze szachowe kroki stawiał w LKS Brzozowie MOSiR Brzozów. W przeszłości Dariusz Sycz był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Wojska Polskiego, Mistrzostw Polski Służb Mundurowych, Mistrzostw Polski Administracji Publicznej oraz triumfatorem innych prestiżowych turniejów. Zresztą od roku 2012 do chwili obecnej jest stałym członkiem narodowej ekipy, która z sukcesami startuje w szachowych mistrzostwach NATO. W tych rozgrywkach z polską drużyną zdobył już 7 medali, w tym 2 złote podczas turniejów w Anglii w 2016 roku i dwa lata później w USA. W roku 2014 osiągnął swój największy sukces indywidualny, kiedy to w kanadyjskim Quebec wywalczył medal srebrny.

Gratulując sukcesów, życzymy powodzenia w kolejnych szachowych imprezach.