IMG 20210703 194148893

Mocno, a momentami ulewnie padający deszcz oraz przenikliwe zimno nie odstraszyły chętnych do wzięcia udziału w turniejach piłki nożnej o Puchar Starosty Brzozowskiego „Z pomocą dla Kubusia Zwierzchowskiego” oraz  Charytatywnym "Gramy, Pomagamy - Z pomocą dla Kubusia”, które rozegrano 3 lipca na stadionie sportowym oraz boisku „Orlik” w Izdebkach. Mimo niesprzyjającej pogody obydwie imprezy zgromadziły 16 drużyn, blisko 120 zawodników oraz licznie zebraną na trybunie publiczność. W pierwszym z wymienionych turniejów wystąpiły drużyny oldboyów z Izdebek, Humnisk i Korczyny. Zwycięska ekipa LKS Izdebki, mająca w składzie byłych zawodników miejscowego klubu, po zakończonych zawodach odebrała pamiątkowy dyplom i puchar. W imieniu Starosty Brzozowskiego wręczył je Wiesław Marchel – Dyrektor Członek Zarządu Powiatu, który podziękował organizatorom za pomysł charytatywnej akcji w połączeniu z rozgrywkami sportowymi.

W drugim turnieju udział wzięły „dzikie” drużyny seniorów i juniorów. Tutaj, z uwagi na dużą liczbę zgłoszonych ekip rywalizacja była o wiele ciekawsza i bardziej emocjonująca. Po kilkugodzinnych rozgrywkach tryumfował zespół „LAJCIK TEAM”, który w finale, już przy sztucznym oświetleniu wygrał 4 – 0 z „DZIKĄ SYBERIĄ”. Jednak nie o wyniki sportowe tu chodziło. Sprawą o wiele cenniejszą była zbiórka pieniędzy na leczenie dla Kubusia Zwierzchowskiego z Bliznego. I trzeba przyznać, że zarówno uczestnicy imprezy, jak i kibice stanęli na wysokości zadania. W tym miejscu organizatorom, na czele z Rafałem Doboszem – Prezesem LKS Izdebki należą się ogromne słowa podziękowań. Zebrane pieniądze w kwocie 3 506,79 zł i 28,33 € zasilą konto fundacji na rzecz chorego chłopca, a charytatywna pomoc to zawsze szczytna idea.