Radni powiatowi podjęli decyzję o przeznaczeniu 2 milionów złotych na budowę mostu na Sanie łączącego Niewistkę z Jabłonicą Ruską. Kwota pochodzi z budżetu powiatu brzozowskiego, stanowiąc gwarancję realizacji projektu.

Całe przedsięwzięcie wpisuje się w rządowy program pod nazwą „Mosty dla regionów”, skierowany do samorządów. Projekt wspiera budowę przepraw mostowych na drogach lokalnych, czyli gminnych, powiatowych i wojewódzkich. - To wspomaganie lokalnego rozwoju, sprzyjanie poprawie jakości życia mieszkańców na obszarach objętych inwestycją - stwierdził Zdzisław Szmyd – Starosta Brzozowski. Rządowy Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej - Mosty dla Regionów ustanowiony został uchwałą Rady Ministrów w 2018 roku. Realizacja programu przewidziana została początkowo na lata 2018-2025, ostatecznie jednak wydłużono termin do 2028 roku. Celem rządowej inicjatywy Mosty dla Regionów jest wsparcie finansowe samorządów w działaniach na rzecz uzupełnienia lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe.

Program polega na dofinansowaniu z budżetu państwa (80 procent kosztów) przygotowania dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji umożliwiających realizację inwestycji polegającej na budowie przeprawy mostowej. Natomiast dofinansowanie budowy mostu (również 80 procent kosztów) udzielane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych). - To jest dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców powiatu brzozowskiego, gminy Dydnia, jak i całego regionu. Projekt wzmacnia bezpieczeństwo, komunikacyjność, i co najważniejsze, rozwój gospodarczy. Liczę, że dzięki temu przedsięwzięciu wzrośnie zainteresowanie inwestycyjne tym terenem, to naprawdę historyczny dzień dla wszystkich zaangażowanych w zamierzenie. Nie kryję satysfakcji, radości z tego wydarzenia i dziękuję osobom przyczyniającym się do decyzji o dofinansowaniu projektu – powiedział Zdzisław Szmyd – Starosta Brzozowski.