badania bezplatne


Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w naszej szkole akcję rozpowszechniania wiedzy o badaniach mammograficznych wśród wszystkich Pań związanych z naszą społecznością szkolną. Młodzież rozdawała przygotowane ulotki, mające na celu zachęcanie do profilaktycznego badania mammograficznego, które bezpłatnie wykonywać można w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie.

Program adresowany jest do Pań w wieku 50-69 lat, od dnia 01 listopada również do Pań w wieku 45-74 lata, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat i nie były leczone z powodu raka piersi.

Od 3 listopada badania rozpoczynają nasze Panie z LO, jednocześnie zachęcamy również wszystkie mamy naszych uczniów, aby dołączyły do grona osób, dla których zdrowie to wartość, o którą warto zawalczyć!

Zorganizowane wydarzenie było odpowiedzią na akcję informacyjną prowadzoną przez Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza w Brzozowie w ramach realizacji Programu Profilaktyki Raka Piersi.

badamy nasze damy