Koncert walentynkowy 2024   62

11 lutego 2024 r. w sali widowiskowej Brzozowskiego Domu Kultury odbył się wyjątkowy koncert walentynkowy pod tytułem "Rytm serca", w którym wystąpili młodzi instrumentaliści i wokaliści- uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie. W trakcie trawjącego prawie dwie godziny koncertu publiczność licznie zgromadzona w sali widowiskowej BDK mogła usłyszeć piękne i profesjonalne wykonania znanych i lubianych utworów instrumentalnych i wokalnych nierozerwalnie związanych i kojarzących się z tematyką bliską każdemu słuchaczowi- z miłością.

Miłość to emocjonalny labirynt ludzkiego serca. To ona stanowi główną melodię życia. "Nigdy nie przestawaj kochać, a życie nigdy nie przestanie być piękne" to słowa Victora Hugo, które stały się mottem wydarzenia.

Muzyka, która zabrzmiała na scenie, przeniosła słuchaczy przez wzloty i upadki, chwile radości i smutku, które towarzyszą miłości w jej różnych postaciach. Od pierwszych uderzeń serca po nostalgiczne wspomnienia, od romantycznych uniesień po ból rozstania, bo "Miłość nie jest czymś, co możemy zrozumieć; jest to stan, który możemy jedynie doświadczyć." Miłość to jest to, co daje nam rzeczywistość. To jest ta siła, która sprawia, że wszechświat istnieje. Miłość jest źródłem życia, które łączy nas wszystkich, niezależnie od naszych różnic. To jest nasza prawda i nasz cel. To jest niekończący się strumień siły życiowej. Miłość to nie tylko pasja. Pasją jest coś, co może przeminąć z dnia na dzień. Ale miłość jest czymś, co trwa, co jest nieodłączne od nas samych. Jest tym, co nas definiuje i co daje sens naszemu życiu.

W koncercie „Rytm serca" wystąpili: instrumentaliści: Mateusz Zajdel- akordeon, Wiktoria Zajdel- klarnet , Tobiasz Pietrasz- klarnet, Martyna Szurlej- flet, Adrianna Mazur- flet, Antoni Sabat- trąbka, Jakub Buczek- saksofon altowy, Emilia Szpiech- altówka,Weronika Sługocka- perkusja,Jakub Wójcik- gitara elektryczna i efekty specjalne, Paulina Zubel-fortepian,Dawid Jajko- fortepian.

Wokaliści:Oliwia Fiołek, Oliwia Konieczna, Emilia Władyka, Maria Bober, Dorota Piecuch, Wiktoria Demska, Martyna Szurlej, Gabriela Leń, Marcel Malinowski,.
Tancerze:Aleksandra Chudzikiewicz, Zofia Cierpiak, Jagna Owoc, Patrycja Drożdżal,Julia Ziemiańska, Oliwia Owsiana, Michał Chęć, Karol Rak, Adam Szarek, Bartłomiej Skoczek, Jakub Wójcik, Karol Jantosz.
Koncert przygotował od strony muzycznej Krzysztof Łobodziński, a poprowadziła Agnieszka Wójcik.